Otázky na nás

Ako si môžem rezervovať tábor?

  • Tábor si môžte rýchlo a pohodlne rezervovať cez elektronický formulár na našej webovej stránke www.bubuland.sk/prihlaska/ 
  • Máme tu pre Vás aj možnosť rezervácie priamo na telefónnom čísle +421918803800, kde nám nadiktujete potrebné údaje a prihlášku ochotne vyplníme za Vás.
  • V oboch prípadoch Vám zašleme potvrdenie rezervácie na Vašu emailovú adresu

Čo ak má dieťa viac alebo menej rokov ako je limit pre tábor?

  • Vzhľadom na charakter tábora so zameraním na športovo – vzdelávacie aktivity sme určenú vekovú skupinu konzultovali s odborníkmi v oblasti fyzického a psychického vývinu dieťaťa.
  • Keďže však nechceme klásť medze osobnostnému rozvoju, je na uvážení každého rodiča, či by jeho dieťa bolo schopné absolvovať stanovenú náročnosť programu.
  • V prípade záujmu vieme po osobnej konzultácii s deťmi a rodičmi urobiť výnimku

Aké dokumenty a doklady potrebuje mať dieťa na tábore?

Pri príchode do tábora žiadame od rodičov predloženie nasledujúcich dokumentov:

Kartičku poistenca – originál, alebo fotokópiu

Formulár pre Vyhlásenie rodiča a Potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa Vám budeme tiež posielať spolu s organizačnými pokynmi pred nástupom do tábora.

Čo v prípade, ak moje dieťa pred alebo počas tábora ochorie?

Pre prípad uvedenej situácie Vám odporúčame zabezpečiť si cestovné poistenie.  Ak má Vaše dieťa priobjednané cestovné poistenie a nenastúpi na pobyt z dôvodu choroby/odíde z tábora predčasne z dôvodu choroby, stačí nahlásiť poistnú udalosť na príslušnej poisťovni a poisťovňa Vám poistnú udalosť preplatí podľa konkrétnych limitov cestovného poistenia.

Aké sú storno podmienky?

Storno podmienky určujeme podľa času, kedy nás informujete o odstúpení od zmluvy a to nasledovne:

  • vo výške 20 % z Ceny denného tábora, ak k odstúpeniu došlo v lehote viac ako 10 kalendárnych dní pred nástupom na Turnus,
  • vo výške 50 % z Ceny denného tábora, ak k odstúpeniu došlo v lehote 5 – 10 kalendárnych dní pred nástupom na Turnus,
  • vo výške 100% z Ceny denného tábora, ak k odstúpeniu došlo v lehote 1 – 4 kalendárnych dní pred nástupom na Turnus,
  • vo výške 100% z Ceny denného tábora, ak k odstúpeniu došlo v deň nástupu na Turnus, alebo ak Dieťa vôbec nenastúpilo na Turnus.

Aby ste sa vyhli zbytočnému storno poplatku, odporúčame vám priobjednať si cestovné poistenie.

Ako je to s bezpečnosťou a zdravotnou starostlivosťou v tábore?

Každý člen BUBULAND tímu prechádza školením bezpečnosti, prvej pomoci a má skúsenosti s podobnými podujatiami, či už ide o športové aktivity, vzdelávacie, alebo zvlášť pre tých najmenších. Samozrejmosťou nášho tímu je prihliadnutie na individuálne potreby každého účastníka tábora.

Čo ak má dieťa zdravotné obmedzenia?

V prípade akýchkoľvek zdravotných obmedzení je na uvážení rodičov, aby dopredu informovali vedenie táborov o takýchto obmedzeniach. Veľký dôraz kladieme na informovanie o zdravotných problémoch, ktoré nie sú viditeľné, či časté. Napr. nosenie dioptrických okuliarov, astma, epilepsia, či alergie na peľ, alebo uštipnutie hmyzom…

Ako je to so stravovaním v tábore?

Počas pobytu je zabezpečené plnohodnotné a výživné stravovanie – strava 3x denne plus pitný režim počas celého dňa. Kvalita a kvantita stravy je veľmi dôležitým kritériom pre náš tábor.

Čo ak má dieťa stravovacie obmedzenia?

V dnešnej dobe je bežné, že veľa detí má rôzne stravovacie obmedzenia. Prostredníctvom prihlášky viete nahlásiť okrajovo aké, avšak uprednostňujeme osobnú konzultáciu v prípade bezlepkovej, bezlaktózovej, či inej diéte, poprípade alergii na určité potraviny. Pri náročnejších diétach sa vždy dohodneme s rodičmi na konkrétnom jedálničku, poprípade si deti čiastočne prinesú vlastné diétne jedlo a doplnky stravy. Na prísne dodržiavanie diéty dohliadajú naši vyškolení inštruktori.

Ako je to s cennosťami a elektronikou v tábore?

Neodporúčame dávať deťom so sebou cenné veci (väčší obnos peňazí, mobilné telefóny, kľúče a iné cennosti), organizátor pobytu nepreberá zodpovednosť za ich stratu alebo poškodenie. Ak je to nevyhnutné, odporúčame uschovať cenné veci u vedúceho inštruktora príslušného turnusu.

Môžu deti počas tábora používať mobily?

Vzhľadom k tomu, že sa po celý čas venujeme rôznym aktivitám so zameraním na trávenie voľného času bez potreby mobilu a internetu, neodporúčame nechávať deťom mobilný telefón. V krajnom prípade môžte mobil Vášho dieťaťa uschovať u hlavného inštruktora.

V nevyhnutnom prípade počas nášho programu môžte deti kontaktovať na našom internom telefónnom čísle +421918803800.

Fotky z celého tábora sú zabezpečené našim technikom a môžete si ich pozrieť na Facebooku už aj v priebehu tábora.

Aký je základný zoznam vecí, ktoré dieťa do tábora potrebuje?

Keďže každý deň nášho tábora ponúka nové zážitky, aj zoznam vecí sa pri každom z nich líši. Konkrétny zoznam vecí spolu s organizačnými pokynmi vám pošleme včas pred nástupom do tábora.

Základom pre každý tábor však je: · pokrývka hlavy (čiapka, šiltovka alebo šatka) · fľaša na vodu (označená menom) · písacie potreby (pero, ceruzka, pastelky…) · tepláková súprava · tričko · kraťasy · náhradné spodné prádlo · ponožky · športová obuv · domáca obuv – prezúvky · nepremokavá obuv · nepremokavá vetrovka s kapucňou · obuv do vody (sandále/ croksy) · pršiplášť · teplé oblečenie v prípade chladnejšieho počasia · uterák na ruky · malý ruksak · krém na opaľovanie · slnečné okuliare · repelent proti bodavému hmyzu · baterka (na svietenie)

Každé dieťa dostane svoj boxík, kam si uskladní všetky veci počas celého týždňa.

Kde môžem sledovať fotky počas tábora?

Fotky postupne pridávame na náš Facebook už počas táborov, aj preto sa môžete tešiť zo zážitkov vášho dieťaťa takmer okamžite spolu s ním. Spolu s rodičmi sa počas každého turnusu vytvorí skupina na Whatsapp, kde sú denne vkladané fotografie, videá a priebežné informácie o celkovom dianí v letnom tábore.

Aký je denný režim v táboroch?

Každý deň je svojim programom špecifický, a preto denný režim je len informačný. Dbáme na hygienu a odpočinok, počas ktorého deti naberú nové sily.

Pri mladších deťoch kladieme na oddych a hygienu väčší dôraz.

Pri starších deťoch je zasa viac priestoru na hry a časovú flexibilitu v rámci denného režimu.

Veľký dôraz kladieme na pestrosť programu a striedanie náročných pohybových aktivít s ľahšími, oddychovými, kreativnými, zábavnými a vzdelávacími aktivitami.

Stručný harmonogram dňa:  Rozcvička, pauza na desiatu, doobedný program, obed, poobedná siesta, poobedný program 1. časť, pauza na olovrant, poobedný program 2. časť.

Čo so stratami a nálezmi?

Po každom tábore uverejňujeme fotky zabudnutých vecí, ktoré sme našli, v našej súkromnej whatsapp skupine

V prípade ak chcete vrátiť vec, ktorú vaše dieťa prinieslo z tábora a nepatrí Vám, máte možnosť jednoducho osloviť iných rodičov v konkrétnej komunikačnej skupine a dohodnúť sa medzi sebou na jej odovzdaní.